RSS

Kdo nevraždí s námi, vraždí proti nám! I. – od Xantipy a 747

28 zář

Úmrtí, pohřeb a najmě pak další metál pro C. Mašína znovu rozvířil diskuze o činnosti tzv. odbojové skupiny bratří Mašínů. Protože se jejich případ jistým způsobem dotýká i mé rodiny, chci nabídnout pohled do událostí té doby ze strany, která je vytrvale umlčována. Přečetla jsem snad vše, co o nich kdy bylo napsáno, viděla mnohé archivní dokumenty, a to i ze soukromého archivu (který se, bohužel, nedochoval) a díky tomu vím, že jejich líčení událostí je v mnoha momentech vysloveně lživé. Často čtu na diskuzích názory lidí, kteří vůbec nemají potuchy o tom, co se tehdy dělo. Proto chci seznámit ty, kteří mají zájem o méně známá fakta tak, jak je nabízí archivní dokumenty a vyprávění svědků a pozůstalých po obětech této skupiny.

Děkuji zároveň panu Kačorovi a nakladateli panu Rybkovi za vstřícnost a spolupráci při přípravě tohoto příspěvku pro blog a jejich laskavý souhlas s použitím fotografií a citací z jejich knihy „Svědomí hrdinů“.

  🙄  Také sis všimla, že na dikusích o těchto „bojovnících“ je zřetelně vidět, že jejich nejfanatičtějšími obhájci jsou ponejvíce lidé, kteří o skutcích této partičky nevědí ani základní fakta, dostupná zcela běžně a někteří samozvaní „experti“ na „boj s komunismem“ si při své zaslepené propagaci dokonce pletou osoby i události a zejména pak příčiny a následky.
Podle mne je historie Mašínů a spol. exemplární ukázka manipulace davu a zároveň doklad tradiční touhy bezvýznamných lidiček vytvářet si nějaké ty hrdiny za každou cenu a z kohokoliv. Takže jak ono to vlastně bylo?

Jejich otec Josef Mašín, nar. 26. srpna 1896 v Lošanech u Kolína byl jediný syn na statku. V r. 1915 maturoval na roudnické hospodářské reálce, krátce po maturitě se přihlásil jako jednoroční dobrovolník k 36. pěšímu pluku. Nedlouho poté přeběhl na ruskou stranu. Jako dobrovolník 1. ČSl. pluku přestoupil na pravoslaví a stal se rozvědčíkem Vll. ruské armády. Zúčastnil se bitvy u Zborova a těžkých ústupových bojů na Ukrajině. Domů, do Lošan, se však vrátil až 14.února 1920, k údivu rodiny, která ho pokládala už pět let za mrtvého. Hospodaření na rodinném statku ho nebavilo, takže jej pronajal a vrátil se do armády. V r. 1929 byl povýšen na majora. Oženil se se Zdenou Novákovou a krátce po svatbě se jim 11.srpna 1930 narodil syn Ctirad, 8. března 1932 Josef a 11. listopadu 1933 dcera Zdena.
Josefa Mašína st.už v hodnosti plukovníka a velitele dělostřeleckého pluku v Praze – Ruzyni zaskočí Mnichov. Odmítá uposlechnout rozkaz ke kapitulaci, chce bojovat a musí být násilím odzbrojen. Bezprostředně poté začíná s organizovaným odbojem, shromažďuje a ukrývá zbraně a trhaviny. Podle údajů švagra Nováka jeho prostřednictvím prý organizuje dva ničivé výbuchy v Berlíně. Dodnes se ale ani v přísně tajných archivech gestapa o nějakých takových útocích nenašla ani zmínka, spíše to vypadá na jednu z řady účelových výmyslů strýce Nováka.
Spolu s dalšími odbojáři pak provádí rozličnou sabotážní, zpravodajskou a propagační činnost. Pomocí vysílaček spolupracují s londýnským centrem. Od Němců dostává skupina Mašín, Morávek a Balabán přízvisko „Tři králové“. 13. května 1941 je Mašín st. při přestřelce těžce zraněn a zatčen gestapem, ale ještě stačil zachránit před zatčením radistu. Mučí ho, pokusí se uprchnout, pokouší se neúspěšně o sebevraždu.  Nakonec je 30. června 1942 nacisty popraven na střelnici v Praze – Kobylisích. To bylo jeho synům 12 a 10 let. Chtěli se stát také vojáky z povolání a následovat příkladu svého otce. Fascinovaly je zbraně. Během války prováděli různé drobné sabotáže. Podaří se jim zachránit židovského vězně z transportu smrti, ukrývají ho a nosí mu jídlo. Za to dostali oba bratři z rukou prezidenta Beneše československou medaili „Za chrabrost“.
Po válce začali oba studovat na poděbradském gymnáziu. Tam ale došlo k příhodě, která pro oba měla dalekosáhlé následky. Na lyžařském výcviku surově zmlátili svého profesora češtiny. Kromě jiného, nebyli oba mladiství násilníci za toto chování připuštěni k maturitě. Radek chtěl po maturitě pokračovat na prestižní vojenské škole v Holešově, ale ani přes intervenci rodiny – jeho matka byla aktivní členkou KSČ a strýc Novák významným okresním komunistou- nebyl přijat. Josef bez maturity také vlastně střední školu nedokončil a tím se mu rozplynul i sen stát se jednou vojenským pilotem a tak odešel do Jeseníku, kde pracoval jen jako řidič u Státních lesů.

  😦   Jak v jedné diskusi pozamenal jeden diskutující: „To muselo být těžké kecnutí z hrušky dolů – synkové hrdiny, posedlí násilím a zbraněmi a oni je soudruzi nevemou na vojenskou školu a místo válčení se musejí živit prací!“ No fuj, soudruzi – to ste to teda přehnali! Matinka vysedává na schůzích KSČ, její milenec – konzul Zbyněk Roušar – je komunistický kádr a strejda Novák taktéž a nic jim to není platné. A to vlastně jen proto, že si tak trochu bouchli do pana profesora…  To by se fakt naštval každej!

Ano, ta klukovská naštvanost, záliba v násilí a pubertální vzdor jsou pravděpodobně důvodem počátku takzvaného odboje Mašínů proti komunistům. Jejich aktivita je živelná a není nijak organizovaná – jde spíše o vandalismus: rozbíjí agitační skříňky, hází kameny do okna aktivním komunistům. K poněkud nebezpečnějším „akcím“ se odhodlají až počátkem 50. let….

Chlumec nad Cidlinou, 12. září 1951  Josef Mašín (19), Ctirad Mašín (21), Milan Paumer (20)
Taxikář Eduard Šulc odváží trojici mladíků z Prahy do Hradce Králové. Asi v polovině cesty ho přinutí zastavit, vystoupit a přiváží ho ke stromu. Trojice odjíždí ke stanici SNB. Sloužícího strážmistra Oldřicha Kašíka vylákají pod záminkou smyšlené nehody ven, když chce zamknout, udeří ho Ctirad železnou tyčí do hlavy. Pak ještě jednou, ale pan Kašík neztratí vědomí ani po této ráně a volá o pomoc. Josef poodstoupí, vypálí na něj ránu a pak druhou. Nato ihned ze stanice uprchli, nasedli do vozu a odjeli do Prahy.

  🙄   No to je přece jasně hrdinský čin! Co má co četník chodit pomáhat někomu k nehodě ? Má lapět v kanclu a nikomu neotvírat nebo ještě lépe, když tam takoví dva junáci přijdou, má jim dát pokutu a zastřelit je! A to von ne! Von jak chodí s celou rodinou furt do kostela, tak všem lidem naivně věří jako tomu svýmu Bohu a jde pomáhat k nehodě! No, nezastřelili byste ho taky?! Zvláště když chtěl stejně odejít od policie.
A ten taxikář, kterýmu šlohli auto? No co, přece bojovníci nebudou chodit pěšky. Beztak to byl nějakej komunistům sloužící řidič taxislužby. Stejně jako byl řidič Pepík Mašín. Oj, čo to trepem!?!    Pepík byl šofér hrdina, taxikář byl šofér -nepřítel! Boha jeho!

Čelákovice, 28.září1951: Ctirad Mašín, Milan Paumer, Zbyněk Janata
Po nahlášení údajné nehody vyjede sanitka na konečnou tramvaje do Hloubětína v obsazení: řidič Josef Kavina a zdravotník Bohumil Turin. Scénář předchozího přepadení se opakuje: osádku sanitky přinutí kousek za Prahou vystoupit, přiváží je ke stromu a omámí chloroformem. Oba zdravotníky ještě stačí oloupit o 1300 Kč. Ukradenou sanitkou odjedou do Čelákovic, kde opět pod záminkou autonehody vylákají stržm. Honzátka ven ze stanice. Odzbrojí ho, spoutají a v sanitce přivezou zpátky před služebnu. Na služebně vylomí zadní stěnu skříně se zbraněmi, ty odnesou do sanity. Potom Ctirad přinutí stržm. Honzátka aby si lehl na lůžko, sváže ho, omámí chloroformem a dýkou mu podřeže krk. Všichni pak odjedou do Prahy do bytu C. Mašína.

http://plebs.cz/politika/vyznamenani-pro-teroristy-masiny-je-plivanec-na-spravedlnost/

  🙄   Evidentně hrdinové! Udatní a chrabří, féroví! Saniťáci přece mají oblbovat sestřičky a ne jezdit ošetřovat raněné k nehodám! Přece když má někdo v komunisty řízeném státě nehodu, má za povinnost umřít na silnici a ne si volat sanitku. A stejně byli ti saniťáci nějací komunističtí lakomci, měli pro bojovníky Mašíny v peněžence jenom blbejch 1300!
A ten strážmistr, ten měl podle názoru většiny obhájců Mašínovského boje, vědět, že je s nimi ve válce. A určitě mu mělo být jasné, že je jeho povinností v tý válce zemřít, když nepatřil k hodnejm Mašínům, kteří v té své tajné válce měli právo vraždit každého na potkání. Vždyť všichni ostatní lidi, kteří nekradou a nezabíjí, jsou podle logiky Mašínů a jejich adorantů bez výjimky jenom bezcení hnusní komunisté a zaslouží si zemřít – protože přece kdo nevraždí s námi, vraždí proti nám!

Žleby, 2. srpna 1952 – celý rok po první vraždě!  Josef Mašín a Václav Švéda
Vrchní účetní Josef Rošický musí toho dne zcela mimořádně jet pro peníze na výplaty zaměstnancům Kovolisu Hedvikov do banky v Čáslavi sám. Jeho podřízený, který má toto na starosti, je podezřelý z defraudace a drobných krádeží v podniku. Podle předpisů dostane na převoz peněz pistoli r.6,35mm, protože tak, jako kdekoliv na světě, musí být při transportu velké finanční částky ozbrojen. Jede s ním bezpečnostní referent Karel Skokan – ozbrojený milicionář a řidič František Kočí. V bance vyzvednou 884 239 Kč. Před bankou potkají vedoucí závodní kuchyně Ludmilu Minaříkovou, které ujel autobus a požádá je o svezení. Zpátky se vracejí přes Vrdy, kde má Kovolis pobočku a část peněz tu odevzdají. Pak už se vrací přes Žleby do Hedvikova.
Na dohled od zámku je zastaví Josef Mašín a Václav Švéda v uniformách Lidových milicí. Donutí vystoupit F. Kočího a K. Skokana. Pan Rošický sedí na zadním sedadle třídvéřového Tudora s L. Minaříkovou. Za volant usedne Josef Mašín a odveze je kus k remízku. Tam poručí p. Rošickému a L. Minaříkové vystoupit. Minaříková utíká do řepného pole, kde upadne. Mašín jí nařídí, aby tam zůstala a hrozí jí zbraní. Při přetahování o zbraň pana Rošického dojde podle tvrzení Mašína k výstřelu a pan Rošický je tak prý zabit vlastní zbraní. Mašínova verze o potyčce a výstřelu zaviněném obětí má vážnou logickou trhlinu: podle pitevního protokolu byl pan Rošický střelen z bezprostřední blízkosti nad pravou lopatkou, střelný kanál jde dolů, střela vyšla pod levým podpažím. Čili byl střelen ležící nebo klečící, v každém případě byl střelen zákeřně zezadu, ožehlé sako na zádech dokazuje výstřel z těsné blízkosti. Druhá rána šla do hrudníku z větší vzdálenosti. Mašín a Švéda pak uloupí kufřík s penězi a odjedou do Přelouče a vlakem do Jeseníku, kde je Mašín zaměstnán u Státních lesů.

  🙄    No, to byl ale nepřející člověk, ten pan účetní. Měl přece vědět, že se právě setkal s budoucími hrdiny třetího odboje a ty peníze na výplaty jim měl okamžitě dobrovolně odevzdat. Určitě by se mu Venda s Pepíkem podepsali aj do památníčku, kdyby se k nim choval uctivěji.
Přece mu muselo být jasné, že takoví mladí borci (20 a 31) potřebují ty peníze víc, než nějací dělníci v Kovolisu. A to von ne! Von si snad myslel, že ti kluci v uniformách LM jsou jenom nějací obyčejní zloději.
Takové faux pas!
A jak byl zákeřný! Napřed se pažbou pistole tloukl do týla a temene hlavy a pak se artistickým trikem vleže sám smrtelně střelil do zad a nato z větší vzdálenosti – tou svojí dlouhou rukou -ještě do hrudníku. Všechno jenom proto, aby těm statečným chlapcům pokazil jejich hrdinskou image údajného přetahování se o zbraň!

Těžko říct k čemu své výplaty potřebovali zaměstnanci Kovolisu. Snad na zbytečnosti, jako potraviny, účty za bydlení nebo nějaké hračky pro své děti. Josef Mašín a spol si za jejich peníze – tedy za těch uloupených více než 800.000 Kč – nakoupili motorky Jawa 500, Ogar 350 a Ariel 500. Později dokoupili ještě jeden starší Ariel. Dalším nákupem bylo čerpadl Darling v hodnotě 10 000,- Kč a zavedení vodovodu do domu Václava Švédy, elektrický průtokový ohřívač vody a dva gauče. Část peněz vyměnili za dolary a v tehdejším Darexu (pozdější Tuzex) si nakoupili luxusní oblečení a kožené boty. Část peněz (asi 20 000,-) propili, hlavně se „vyznamenal“ Janata. Rád si kupoval náklonnost placením za celou hospodu. Rozdělení uloupených peněz bylo předmětem stálých rozepří mezi členy skupiny – hlavně mezi Josefem Mašínem, Ctiborem Novákem a Zdeňkem Roušarem. Václav Švéda dostal jako odměnu 200 000,- Kč k osobní spotřebě a Milan Paumer 50 000,- Kč.

  😉   A no tak přece nebudou odbojáři chodit v nějakých obyčejných hadrech nebo v montérkách a ještě k tomu pěšky – jako kdejakej slouha komunistickýho režimu! Každýmu musí být jasné, že ty peníze si v potu tváře poctivě uloupili a měli tak nezpochybitelné právo válečníků si je taky pořádně užít, aby se jejich hrdinná odbojová činnost mohla řádně rozvinout. Bez gauče a vodovodu se totiž fakt blbě bojuje a každej bojovník s komunismem potřebuje občas trochu relaxovat v nějakém tom pohostinství – tak přece si to všechno nebudou financovat z vlastní kapsy, no né!?!

 

pitevní protokol zavražděného účetního pana Rošického:

 
komentářů 12

Zasláno on Září 28, 2011 v NATO

 

Vlastnosti:

12 odpovědí na “Kdo nevraždí s námi, vraždí proti nám! I. – od Xantipy a 747

 1. 747

  Září 28, 2011 at 10:49

  Podle jednoho průzkumu veřejného mínění prý tuhle teroristickou partičku pokládá za hrdiny jen 15% občanů ČR. Tak proč se naši volení zástupci neřídí hlasem většiny? 😦

   
 2. Sendyman

  Září 28, 2011 at 13:19

  Znal jsem dva, vlastně tři…
  S Petrem jsem se seznámil až v devítce, přestože bydlel ve vedlejší ulici naší lukrativní čtvrti. Chodil do céčka a dohodil mi spolužačku Marušku, moji první lásku. Kamarádili jsme se i na střední, i když jsme každý dělali jinou.
  Měli jsme i společnou lásku, později vlastně dvě… 😀
  Tou první bylo „erko“ jeho otce, ze kterýho jsme udělali „stotřicítku“ a já na ní získal přezdívku Sandro (pro neznalý: Sandro Munari, Lancia Stratos HF, ech, to byla éra… 😀 ), díky bravurnímu projetí esíčka, shodou okolností u pozdějí zmíněnýho sanatoria. Druhou byla moje druhá láska Jíťa, kterou si po našem rozchodu nabalil a z hodný holky udělal docela solidní mrchu. Ale to sem nepatří.
  Odněkud přitáhl nějakýho kluka, Jardu. Byl trošku jednodušší a Petr si z něj dělal takovýho osobního pucfleka.
  Pak měl jít na vojnu, dřív než já, ale nešel. Prej ho někde přepadli a pobodali ho, pyšnil se jizvou na hrudi. Tím se dostává do hry ten třetí, ale toho jsem viděl jen párkrát, nepamatuju si ho. Doktor z nedalekýho plicního sanatoria.
  Později jsem se od Petra dozvěděl, že jizvu mu „zařídil“ právě ten doktor, aby nemusel na vojnu. A ještě později jsem se dozvěděl, ale to už znám opravdu jen z vyprávění „jedné paní“, navíc jsem v tý době kroutil ty svý dva povinný roky v Chebu…
  Tihle tři dali hlavy dohromady a vymysleli plán. Petr dělal v nějaký pézetce, myslím že v Pragoexportu, jednou jsem tam za ním byl. Jardův otec zase byl údajně plukovníkem u vnitra, nebo tak něco.
  Podle mýho to bylo asi takhle: Petr to vymyslel, doktor přidal „odbornou radu“ a Jarda to, jako poslušnej pucflek, provedl.
  Byly vejplaty a Jarda se do pézetky „vloudil“ se zfalšovaným průkazem svýho otce (jaká analogie s uniformami LM chrabrých bratří!), prej jako ochrana. Milou pokladní (a dost možná to mohla bejt i členka KSČ, proč ne, v tý době?) uškrtil strunou a ještě navíc dost brutálně pobodal. Odnesl si asi 750.000 Kčs. Jaký s nima měli plány, to už se nikdy nedovím…
  Chytli je za pár dní a taky osoudili: padly dva tresty smrti (vykonaný v dubnu ´83), doktor dostal nevímkolik let a pět let zákazu povolání, což mě pobavilo.

  Tak, kurva, jakej je v tom rozdíl?!?!?!? 😯

   
  • 747

   Září 28, 2011 at 14:50

   No právě, že jen ten, že tihle Petr s Járinem a dochtorem nedodali svýmu kriminálnímu skutku onen falešný pel boje s komunismem. Podle toho mašínvského výkladu, je totiž úplně každej, kdo za socíku kradl nebo někoho zabil pro peníze, vlastně bojovník se systémem a měl by od Topola a Vondry taky dostat metál 😦

    
   • Věra

    Září 28, 2011 at 16:59

    Teď jsem četla diskuzi na PL a nestačím se divit. Pan Vadas tam se vší vážností tvrdí, že zavražděný prokurista Rošický byl členem partaje a LM. Jako dokumentarista by si měl zjistit, že soupis věcí, které měl zavražděný účetní u sebe, se „našel“ až téměř dva roky po jeho smrti a lze tedy úspěšně pochybovat o jeho pravosti. Nehledě na to, že jako vnuk továrníka jistě nebyl vhodným kandidátem na členství ani v jedné jmenované organizaci.

     
    • samazakanalem

     Září 28, 2011 at 23:23

     A dyt tohle je klasika. Lidi nevi o cem mluvi ale uz posuzuji. Ne tak si zjistit presne informace. To je to samy jak ted vsude i u nas pisou o tom volovi, co si rika banker a promluvil “moudre“ na BBC, ze se tesi az nastane dalsi krize protoze na tom umi vydelat. Debil. Ten chlapek vubec neni tim, za co se vydaval, ve skutecnosti si nezije nejak extra, bydli v domku ktery patri jeho pritelkyni a v podstate to cele byla jen takova legracka. Ale kdyz se podivam na cesky tisk tak uz ho cituji jako machra na svetove financni trhy. Pritom staci zajet na Daily Mail, ci Timesy a uvidite, ze fsecko je jinak. Pravdu ma jen v jedne veci, a to v tom, ze vsude je plno zmetku ovladajich pres banky a uplatky vlady a potazmo pak nas vsecky, kteri se na vselijake katastrofy tesi protoze vi, jak na tom vydelat. Bez ohledu na to, kolik nestesti tim zpusobi mezi normalnim lidem.

      
 3. 747

  Září 28, 2011 at 19:25

  Kampak na tyhle „experty na boj s komunismem“ s nějakým přemýšlením, fakty a logikou?! To, že pan Rošický v žádné z těch organizací nebyl, holt, kazí mašínovcům legendu a tak se snaží hledat cokoliv, co by vraždu obhájilo. Neobhájí -nejen proto, že Mašín zavraždil starého pána ve věku jejich otce zbaběle střelou do zad.
  Taky bychom stejnou argumentaci pak mohli použít třeba u Breivika i u islamistických pomatenců s bombičkama pod prostřeradlem a hlavně bychom se stále mohli ptát proč teda Mašíni v tom svým boji neodkrouhli především svoji matku a strejdu Nováka, kteří ve straně prokazatelně a velmi aktivně fungovali a kdyby jejich tatíka nepopravili nacisti, tak by tam s jeho fanatismem a zálibou v boji byl také.

   
 4. 747

  Září 29, 2011 at 00:01

  No, to s těmi pseudo-odborníky a jejich nepochopitelnou popularitou u davu je jasně vidět i na dnešních zprávách o tom, že lidi by si za presidenta zvolili Fišera. Blbečka, kterej nic kloudnýho neudělal, jen si během premiérování sháněl teplý místečko na ten svůj tlustej zadek, všude s sebou vláčel svýho synáčka, kterýho nacpal dokonce jako poradce (v 19 letech!!!) k magorovi Kocábovi – jen aby měl mladej už taky pořadný prachy ze státního a všem nám pan Fišer svojí neschopností zajistitl trvalý nárůst cen elekřiny, protože on ještě jako poslední mohl stopnout tu blbost s dotacemi solárníkům -ovšem to by on a Janota museli mít odvahu dělat i něco jiného, než populismus a shánění výhodnýho fleku! 🙄

   
  • samazakanalem

   Září 29, 2011 at 00:40

   No tak Fiserova obliba je mi taky zahadou, ale predpokladam, ze cast lidi se k nemu kloni proto, ze maji dost Klause a zadny lepsi kandidat vlastne neni. Cimz nerikam, ze je treba volit Fisera. Naopak. Nemuzu za to ale navzdory jeho zivotu v cizine mi pripada jako typ takovyho lepsiho partajnika, nebo tak neco.

   Me pobavily nazory nicku “sirien“ na RX, ktery se toho vejsplechtu udajneho bankere hned chytil. Mozna ma pravdu v tom, co je a co neni jaka hodnota, ale napr. co se tyka situace na trhu s nemovitostmi v Irsku, tam je totalne vedle. Napsal tam totiz nejaky manik, co zije v Irsku, ze vidi, jak uz se ani do tech nemovitosti nevyplaci investovat. Sirien, alias puvodne tusim P. Mazak mu tam hned vykladal jaka blbost to byla takhle investovat a jak se meli lidi lip informovat. Ale kde? Mazak nema tucha ze v Irsku, stejne jako v UK byla vzdy zarukou nejakyho majetku a tudiz i zaopatreni v nouzi na 1.miste puda, pak nemovitosti. Kdyz se v Irsku (IR, nikoliv UK) zacalo prekotne stavet, najednou si mohl domecek koupit celkem vyhodne kazdy, byla po nich navic poptavka, nebyl problem je pronajmout. Vypadalo to uzasne a jiste. Nikoho nenapadlo, tedy rozhodne ne ty prvni kupujici, ze se to jednoho dne presyti a nakonec zhrouti. Lidi by meli uvazovat, to je fakt, ale dneska, kdy se kdejaky trh meni velice rychle fakt nemate nic jistyho. Udilet tyhle rady muze leda frajirek co ma za sebou jeste rodice a celkem o nic mu nejde. Stejne blbe kafra ten radoby banker. Jasne ze se na kazde krizi da vydelat, to bylo vzdycky, stejne tak nekteri vydelavali na valkach. Jenze povidejte to normalnimu cloveku s prumetnym prijmem, ktery se moc nevyzna a nema potrebny kapital aby jeste krome uctu a trosky nejakych radosti investoval i do neceho jinyho. Tihle lidi na krizich jen prodelaji a muze je to znicit. Nektery firmy pak stat zachranit proste musi jinak dojde k takovym socialnim bourim, ze to muze prerust az k revolucim. Cely problem ekonomiky je v tom, ze je v ni presprilis lidi kterym zalezi jen na rychlym zisku a na lidi kaslou. To je dnes videt uplne vsude, jak se clovek stava bremenem. Lidi vydelavajici na krizich jsou proste hyeny, at uz jsou chytri sebevic. Takhle by to byt nemelo. Divoky a nespoutany podnikani vhani lidi do naruce Leninu a podobne svoloce.

   Ale zpet k tematu. Diskutovat nad Masiny je jak prelivat vodu cednikem. Ten nas narudek, asi vlivem spatnyho svedomi ze nedelal proti komunistum vic, hleda hrdiny coby odboj proti komunismu uplne vsude. Ani argumentama a dukazama nektery lidi nepresvedcite o tom, ze je vsecko jinak. Proto ja na to tema uz ani nediskutuju. Halt kazdy ma hrdinu v necem jinym. Asi podle toho jaky “frajer“ kdo je.

    
 5. Witch

  Září 29, 2011 at 09:22

  Dnes je na Neviditelném psu krásný příběh od Uhdeho o člověku, který dopisem vyzýval k pověšení svého otce. Líbí se mi na něm spousta úhlů pohledu včetně úvahy, že ho o to možná sám otec požádal- ať už byl fanatik nebo prakticky pohlížel na synovu budoucnost (už byl v cele smrti). Nicméně, závěr je přenáramný – za pověšeného tátu dostal pán azyl v USA a vědátoruje…
  Ano, byla to doba všelijaká, jenže vražda zůstává vraždou a jak jsem již mnohokrát řekla, jim se dostalo dost času, aby se ohlédli a zalitovali. Tím jsou pro mne potvrzení.

   
 6. 747

  Září 29, 2011 at 20:20

  K tématu: je mně i Věrce jasný, že „naše parta“ k tomuto tématu už na několika místech řekla vše a není už vlastně o čem diskutovat. Také nečekáme, že by sem zavítal někdo z adorantů těch kreatur protože tací vyřvávají ty svý polopravdy zásadně jen mezi hlupáky.
  Jen jsme si prostě říkali, že je zde na blogu pár nových čtenářů, kterým by tento příspěvek mohl potvrdit jejich náhled na tuto záležitost. Navíc, mít ta fakta přehledně na více místech dává šanci, že si je snadněji dohledají ti, kterým jejich osobní morálka říká, že oficiálně vnucovaný mediální obraz těchto teroristů má hodně bílých míst a velmi nejasných obrysů…

   
 7. 747

  Duben 22, 2012 at 12:31

  Vidím, že text stále objevují další čtenáři a tak sem průběžně doplňuji nové informace, za které velmi děkuji. 😀
  Jak vidno, z těch dvou nemohlo vyrůst nic slušného Nebo si snad jejich adoranti myslí, že zmlátit pana profesora je chování normálních lidí? 🙄

   

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: