RSS

Dalího muzeum zblízka – od Sluníčka

24 srp

Vstupné do muzea extravagantního umělce Salvadora Dalího je 16 éček a určitě se za tu zábavu vyplatí.   Toto muzeum – divadlo je tvořeno různě propojenými chodbami, ze kterých se jde do místností s obrazy, nábytkem a rozličnými kuriozitami.  V jedné místnosti muzea je třeba na stropě přilepena koupelna podlahou vzhůru, to jsou Dalího oblíbené šprýmy – jeho věci „naruby“.   😛          Uprostřed muzea se nachází rozlehlejší nádvoří, kde stojí Dalího cadillac. Měl sloužit jako taxi a Dalí si přál, aby cestující vstupující do jeho taxíku museli při nástupu použít deštník nebo pláštěnku, takže v něm prší.  😀  Nad tímto deštivým cadillacem je totiž zavěšena loď dnem vzhůru a z její paluby kape ve velkých kapkách moře. Ve výklencích nádvoří jsou umístěny zlaté oskarové sošky a Dalího sběratelské kuriozity: mísy, umyvadla a jiná veteš….

V průčelí nádvoří je velké jeviště s malovanou oponu, právě pod tímto jevištěm se nachází hrobka Salvadora Dalího. 

                          🙂

 

V tmavé místnosti na čelní stěně je mramorová deska s jeho jménem, datem narození a úmrtí. Bohužel se mu tak ale nesplnilo jeho přání být pohřben spolu s GalouToto je tzv. „nábytkový “ objekt, kdy v místnosti byl umístěn nábytek v prostoru, ale při pohledu zepředu je vidět tvář herečky Mae Westové: oči jsou obrazy-okna do jiného světa, závěsy (vepředu) představují vlasy, krb nos a jako ústa je zde pohovka   😛             Velký obraz v chodbě na nádvoří zobrazuje presidenta Lincolna a zároveň také Galu    😉

Dalího tvorba nejsou jen obrazy, maluje i holografické obrazy a také divadelní dekorace, vytváří sochy, plastiky ze skla, vymýšlí různé „vynálezy“, jako např. „ovociped“, různé telefony: telefon frappé, mátový telefon, afrodiziacký telefon, telefon – humr, telefon se chcíplou krysou uvnitř….. vytváří návrhy oděvů, výkladních skříní a šperků.   😀

 
komentářů 14

Posted by on Srpen 24, 2012 in LSD

 

Vlastnosti:

14 responses to “Dalího muzeum zblízka – od Sluníčka

 1. 747

  Srpen 24, 2012 at 10:14

  To sou věci, co?! 😯

   
 2. vonrammstein

  Srpen 24, 2012 at 15:07

  Byl to pošuk 🙂 Ale geniální pošuk 🙂

   
  • 747

   Srpen 24, 2012 at 15:11

   To jo, a z mého pohledu rozhodně zábavnější než tenhlecten trouba D.Černý. 😛

    
 3. JiHei in Natura - Fotografie

  Srpen 24, 2012 at 15:47

  Ještě jsem si o něm trochu početla ve Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Salvador_Dal%C3%AD

  První snímek na mě působí až trochu strašidelně. Chtěl hlavně šokovat, u mě se mu to podařilo 😎 A ovociped by mě dost zajímal a ty telefony taky. Ten s tou chcíplou krysou bych raději vynechala 😉

   
  • sluníčko

   Srpen 24, 2012 at 18:53

   Jsem ráda, že Vás zaujaly ty zajímavosti o Dalím. Celé muzeum je toho plné, dalo by se v něm prohlížet obrazy, různé zajímavé techniky malby, jeho vynálezy nekonečně dlouho……byly tam 3 obrazy, nejspíš to byla holografie, protože při běžném pohledu ty byla jen nějaká změť, teprve pod určitým úhlem a v určité vzdálenosti byl vidět obraz. U těch obrazů se tlačila spousta lidí, takže nebylo snadné na nich něco poznat. Na té předposlední fotce je „nábytkový objekt“, je to foceno ze strany a teprve když jsem vystoupila po schůdcích na hřbet velblouda, tak jsem se dívala přes velkou lupu zepředu na krásnou tvář. V té místnosti byla tma, takže opět trochu problém s focením. Jak je vidět na fotkách, je tam na každém kroku spousta zajímavého koukání. Jak píšete, on byl určitě zvláštní, už v mládí to s ním asi nebylo jednoduché. Byl už i dítko velice nezvedené, proto i ty jeho „vynálezy“ jsou taškářsky povedené. Jako dítko se prý dokonce velice rád pomočoval, až nakonec měl slíbenou trojkolku, když toho nechá. Další z jeho šprýmů bylo kálení na nejneobvyklejších místech v domě: na koberce, do skříně, do zásuvky, na schodiště a asi se velice bavil tím, že zaměstnal spoustu lidí kolem hledání tohoto „pokladu“. 🙄 Telefon s humrem a ovociped je možné vidět na fotce, ale dost těžko se to dá popsat.

    
   • 747

    Srpen 24, 2012 at 21:37

    Šmarjá! 😯 Uff! 😦

     
   • JiHei in Natura - Fotografie

    Srpen 25, 2012 at 18:22

    No tak to je teda dost fujtajbl….ale u něj mě to moc nepřekvapuje. Ta jeho snaha zaujmout a šokovat zřejmě souvisela úplně se vším.

    Ale návštěva muzea musela být zajímavá…a hlavně tam asi číhalo překvapení na každém kroku. Všude něco, co člověk ještě nikdy neviděl… 😉

     
    • sluníčko

     Srpen 25, 2012 at 20:31

     To muzeum bylo velice zajímavé, prostě na každém kroku bylo na co se dívat. Jen si říkám, jak tohle všechno mohl vymyslet…..

      
     • 747

      Srpen 25, 2012 at 20:40

      Nefetoval třebas? Kilo lysohlávky a vymyslím létající ponorku a laso na žízeň… 😛

       
      • JiHei in Natura - Fotografie

       Srpen 25, 2012 at 23:29

       Éro, to mě napadlo hned…hned jsem nad tím přemýšlela. Protože spousta umělců tvrdí, že ve střízlivým stavu nevytvoří ani tečku na papíře, nenapíšou muziku, nedají dohromady skoro nic.

       Ale tohle teda musel bejt materiál! 🙂 Tedy ve vší úctě ke géniovi 😉

        
       • 747

        Srpen 25, 2012 at 23:43

        To jo! Vidím to na nějakou hodně divokou trojkombinaci. 😀

         
       • sluníčko

        Srpen 26, 2012 at 22:51

        Kdo ví, co všechno se mu honilo hlavou, už jen ty obrazy jsou zajímavé. Určitě by se Vám tam líbila spusta věcí a určitě by se Vám podadřilo nafotit více kuriozit než já. On musel být podivín, ale je dobře, že potkal Galu, protože se s ní víc realizoval. No prostě úžasný umělec, to bylo vidět na každém kroku.

         
        • 747

         Srpen 28, 2012 at 10:58

         jojo, „za každým úspěšným mužem stojí chytrá žena“ nebo tak nějak to prý řekla G. Sandová. 😉

          

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: