RSS

Krysí hody

19 úno

Krysy se množí rychle. Čím více je krys, tím více páchají škod. Nejškodlivější krysy se houfují v politice a ve státní správě. A škody jimi páchané jdou do bilionů. Aktuálně se (konečně!) mediálně probírají škody, které napáchaly krysy z ČSSD, SZ, KDU-ČSL a KSČM na našich účtech za elektřinu. A zatímco si Ambrozek, Urban, Roman, Šedivá, Bursík, Fischer a další vrchovatě nacpali kapsy na nesmyslně nastavené podpoře fotovoltaiky a někteří ještě dokonce drze předstírají rozhořčení nad zneužitím ušlechtilé myšlenky dotací,  stejné i jiné krysy už chystají další, podobně „ušlechtilé“ loupeže našich peněz. Samozřejmě opět cudně zabalené do dotací a podpor vznešených cílů všelidového blaha, případně skryté v implementaci směrnic Eurokrys z Brusele.
x15[1]A tak budeme v budoucnu ušlechtile a radostně odvádět nejen desátky ze spotřeby elektřiny mazaným fotovoltaickým baronům, ale v dalších letech k tomu přibudou náklady na energetické štítky a zejména podporu tzv. sociálního bydlení a energeticky úsporných staveb.
Energetický štítek je výpočet energetické spotřeby objektu, který musíte předložit pokud prodáváte, případně pronajímáte, dům nebo byt. Musíte tedy zaplatit za cár papíru s pochybným výpočtem, který je vám fakticky úplně k ničemu, protože kupující ani nájemce se z něj nic užitečného nedozví. A ten zázračný energetický štítek musíte nechat vyhotovit dokonce i v případě, že prodáváte dům určený k celkové rekonstrukci a který fakticky čeká jen na buldozer. Roztomilou úchylkou je, že firmu prodávájící energetické štítky, předmětný barák vlastně nijak nezajímá, protože jste to vy, kdo jí musí dodat stavební dokumentaci a výpis použitých materiálů, případně nechat svůj starý barák zaměřit a podklady pro výpočet energetického štítku nechat zpracovat. Za správnost energetického štítku totiž neručí fimra, která z těch vámi dodaných podkladů o domě, provede energetický výpočet, ale za správnost energetického štítku ručí pod pokutou až 5 mega ten, kdo dodané podklady zpracoval. 🙄  Prostě, lobby s energetickými výpočty vymyslela bezva kšeft bez rizika.
Zákonodárce ve své blahosklonnosti a neskonalé moudrosti dále ochrání naši přírodu také tím, že od roku 2020 se budou smět stavět již pouze pasivní domy, čili investičně nejnáročnější stavby, jejichž rentabilita je bez dotací nereálná a jejichž provoz působí některým lidem dokonce zdravotní problémy.
po27[1]Nejobludnější propastí veřejných prostředků se pak má stát výstavba domů se sociálními službami, domovů pro seniory a sociálních bytů. Zákon totiž připravil podmínky pro toto stavění tak, aby si vybraní kmotři opět přišli k miliardám z našich kapes. Tyto bohulibé a občas skutečně potřebné stavby totiž budou moci získat až 90% dotace (!!! – proč ne zrovna 100%???) a státem garantované úvěry na 30 let s úrokovou sazbou 1,6% p.a. Kterej kmotr by takové štědrosti odolal, když takovou stavbu bude muset podle tohoto zákona nechat sociálně potřebným a seniorům k užívání pouhých 10 let?!  Jen aby se nám pak kmotři nepoprali o sociálně slabé a seniory. Hmm, ale jak už tak trochu známe naše sociální teoretiky, oni si s těmi statistikami a čísly nakonec nějak poradí, i bez sociálních případů a seniorů.

http://byznys.lidovky.cz/kvuli-solaru-mohli-lide-platit-mene-nebyt-zmen-dvou-poslancu-cssd-p9b-/energetika.aspx?c=A130206_165457_energetika_mev

 
komentářů 6

Posted by on Únor 19, 2013 in NATO

 

Vlastnosti:

6 responses to “Krysí hody

 1. oldwomen

  Únor 20, 2013 at 00:41

  Pasivní domy jsou v našich povětrnostních podmínkách pítchowina. Celkem si dovedu představit bujení aspergill a kolonií coli bakterií v rekuperačních jednotkách a osidlující „zdivo“. Jéžiš, teď se mi vorosilo čelo. Rok 2021 stěhuji se do pečovateláku – realizovaného developerského projektu přírodě přátelské vesničky ze slaměných domečků….. Já se snad v tý naší kotovicový ruině voběsím na trámu.
  Hm a na energetické štítky také nadávám už celkem dlouho. Plány domu nemáme a nemá je ani obec a ani archiv stavebního ouřadu. Halt byla velká voda a vzala to s sebou. Něco jsou kotovice, něco je pálená cihla, něco směs obojího. To co se zdiva týká. Na střeše eternitové skřídlice a ještě pár let i budou. Pod střechou proměnná síla izolace. Buď se prohání vítr a vymetá zbytky plev z koutů (duben plus mínus) a nebo se krytina zvedá našlapaným senem (září). No a to jsem se ještě nedostala k vygruntování dvora, že by přibyla i proměnná síla izolace obvodových zdí připraveným dřevem na zimu. Však i s tímto by se mělo počítat ne? Týjo, prskám na kotovice a vono jsou vlastně zase hit a ekologisti pořádaj výjezdní semináře, jak je plácat 😦
  Ehm, vono jsou ty pasivní domečky celkem žroutíci elektriky. Solárka na střechách je moc nevytrhnou, protože NEJSOU stavěny jako ostrovní systémy. V případě celkem reálného výpadku sítě, no nic moc představa pohodlí. Ještě pár takových nápadů a můžeme si házet mincí, jestli byli horší Rudí Khmerové a nebo jestli je už dávno nestrčili do kapsy u vesty ti Zelení….

   
  • 747

   Únor 20, 2013 at 10:53

   Zelení jsou horší, neboť předstírají páchání všeobecného blaha a společenského rozkvětu, zatímco jim jde jen o jejich vlastní finanční prospěch.
   A k plísním a bakteriím v pasivní stavbě ještě dodám, že tyto důsledně nevětrané prostory se taktéž rychle dostávají do kyslíkové disbalance ( 😉 ) až z toho dětičky jisté eko-školičky začaly omdlévat. 😈

    
   • oldwomen

    Únor 20, 2013 at 12:52

    Problémy s „ubývajícím“ kyslíkem měli i výzkumníci projektu, sakra teď to nechci komolit a jsem líná gůůůglit, ty emerický kopule s pokusem o uzavřený ekosystém,že by na Marsu nebo měsíci třeba, první kolonisté… Dva roky, nebo dokonce tři, tam měla pobýt tlupa vědců a živit se tím, co jim tam vyrostlo za kytky i maso, recyklovat všechno včetně sebe… Jo, dotáhli to do konce, ale výsledky nic moc. Přebýval kysličník uhličitý, asi víc dejchali či co, taky jedlé býlí rostlo pomaleji a nevýživněji, než mělo nalajnováno, kosa tam byla a vůbec, žádnej Hilton.
    Měl to být triumf environmentalistů, když do toho ta tlupa pokusníků lezla, a ňák po tom neštěk ani pes, když celkem nedávno poslední vytrvalec vylez z pod deklu.

     
    • 747

     Únor 20, 2013 at 13:02

     JJ, fyzikální zákony se holt ne a ne přizpůsobit teoretikům a sociálním plánovačům. 😛

      
 2. Witch

  Únor 20, 2013 at 17:57

  Ano, kmotrům se strčí výhodné stavění pro seniory, zatímco po světě se vyplácí terénní služby – taky kvůli zaměstnanosti dalších lidí. Ono se totiž už dlouho ví, že lidem je dobře doma. Jenže se taky ví, že rodinný pečující je vycucaný a sedřený až na kost, ponechaný bez toho, aby se měl kde vypovídat (psycholog, supervizor, poradna), kdy a jak si odpočinout (stacionáře, dočasné pobyty v domově, běžná nedělní peč. služba.-ta se plošněji zavádí až teď!!!) a tak podobně. Ušetřilo by se na těch barácích. Nojo, ale nebyl by kšeft…

   
  • 747

   Únor 20, 2013 at 20:17

   Tak tak! A navíc to, co postaví za 10% nákladů prodají po 10 letech s pořádným ziskem. Je to hnus, velebnosti! 😦

    

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: