RSS

Co říct…

15 úno

brána 

…ač nikdy neřekla jsem ta dvě slova,

jež tolikrát jsi slyšet chtěl,

toužím teď prožít všechno znova

nad zprávou, že jsi odešel.

Já nikdy nebyla jsem z věrných žen

a jistě nebyla bych zas.

Však vždycky, drahý, tehdy jen,

když viníkem byl čas.

Náš příběh neskončil se loučením,

po němž se zvolna zapomíná.

Marné je házet kamením,

kde vezdejšího nic nezbývá.

 
komentářů 7

Posted by on Únor 15, 2014 in CIA

 

Vlastnosti:

7 responses to “Co říct…

 1. 747

  Únor 15, 2014 at 09:34

  Tak nějak se mi v myšlenkách spojily různé věci v jednu chvíli. Včerejší Valentýnské jásání se srdíčky, bonbóny, přípitky, hubánky….. 😳 a nedávný úklid starých lejster….. A protlo se to v tom, že vlastně leckdo neustále řeší, radí, bádá a vynalézá postupy a nejlepší slova jak někoho oslovit a získat, ač možná mnohem těžší je nalézt správná slova pro chvíle, kdy se lidé rozcházejí a opouštějí. Na takové se návody najdou snad jen v kancelářích advokátů.
  Přitom umět se kultivovaně rozejít je mnohem náročnější, než někoho sbalit. 😉
  Jaký způsob rozchodu znáte nebo považujete za nejpřijatelnější a jaký je podle vás ten nejhnusnější?

   
  • JiHei - Fotografie

   Únor 15, 2014 at 18:08

   Žádný rozchod není lehký, ale za nejhnusnější považuji ten, ve kterém se vyskytnul jakýkoliv podraz ze strany partnera. Na takový vztah si jen těžko někdo může uchovat milou vzpomínku a je nejlepší ho kompletně a co nejrychleji vymazat z paměti.

   Dneska jsou myslím rozchody mnohem bolestivější, než před desítkami let a to díky technice, kterou mají všichni k dispozici. Znemožnit bývalého partnera na sociálních sítích, jedním kliknutím nasdílet široké veřejnosti jeho intimní a třeba ne zrovna lichotivé fotky, nebo zveřejnit rovnou video. Důvody k rozchodu dneska nejsou jenom o nevěře, ale taky často o chlastu (drogách, závislosti na automatech) a dluzích partnera, do kterých vás stáhne a vy skončíte velmi rychle s exekutorem za krkem, aniž byste byl majitelem jediného vlastního dluhu. Nejpikantnější je pak ta varianta, že třeba celou dobu o dluzích partnera vůbec nic nevíte. A to pak člověk obzvlášť kouká jako puk. Takže to, že dneska někdo skončí po rozvodu na antidepresivech, holým zadkem na chodníku a bez střechy nad hlavou, mě už vůbec nepřekvapuje. Všechno se zdokonalilo. I to, jak partnera zničit společensky, pracovně, finančně….A za takových okolností je kultivovaný rozchod prakticky nemožný.

   A prosím si příště fotky Vašich mutantů, protože to je téma, které mi vždycky vykouzlí úsměv na tváři….. 🙂

   A přeju krásný večer…. 😉

    
   • 747

    Únor 15, 2014 at 18:48

    Mutanti budou, ale musím mít trochu víc času s nima udělat nějaké nové fotečky. 😀

    Máte pravdu, dříve těch hnusnejch možností až tolik nebylo a taky mám dojem, že byli lidi k sobě o trochu citlivější, ale to může být jen iluze vzpomínek. Já myslím, že o lidech právě řešení takových nepříjemných situací vypovídá úplně nejvíc. Cením si toho, že až na jednou výjimku, mám se svými bývalými láskami vztahy dobré až přátelské.

    S těmi – a zvláště pak zatajenými – dluhy je dnes opravdu šílené riziko si vůbec někoho pustit do života a je to navíc projev extrémního sobectví od takového dluhy zamořeného jedince. Domnívám se, že i toto je jedním z podstatných důvodů, proč se dnes rozumní lidi do manželství nehrnou. Znám kolem sebe dost odstrašujících případů, kdy ten nezodpovědný z páru zadlužil do konce života toho druhého včetně dětí. Nemluvě o tom, že sílí snaha státu všechny finanční závazky napasovat na kohokoliv, s kým je dlužník v nějakém pojmenovatelném právním vztahu.

     
    • JiHei - Fotografie

     Únor 15, 2014 at 19:46

     No, já se obávám, dneska už stačí i to, že se prokáže, že se zadluženým partnerem člověk bydlí ve společné domácnosti. A úprava zákona z letošního roku, tak ta tomu nasadila už úplně korunu. Stačí si přečíst tenhle odkaz: http://www.pujckanaop.cz/diskuse-dluhy-pred-manzelstvim-od-112014/
     Jediné řešení je, neženit se/nevdávat. Už nepomůže ani předmanželská smouva. Spousta lidí (na první pohled inteligentních) disponuje katastrofální finanční negramotností. Půjčky vytloukají půjčkami, dluhy rostou a svojí šílenou situaci pak řeší ještě chlastem. Tohle si pak pustit do života, se rovná sebevraždě. Ta bezohlednost zadlužených jedinců, kteří se snaží vtáhnout partnera do manželství (nebo do společného bydlení), protože zoufale potřebují jeho plat na úhradu vlastních dluhů, je trestuhodná. Ale děje se to. Vidím to kolem sebe….

      

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: