RSS

Příliš pružné paragrafy

13 úno

Právo a zákony jsou v Česku pro mnohé vykuky a zejména politiky pružné jako žvýkačka. Jak si kdo z nich umane, tak si paragrafem žvejkne, natáhne nebo foukne bublinu.
G340223[1]Když Marek Vzalík Dalík nafasoval v úterý u soudu 5 let žaláře a 5 mega pokuty za snahu obohatit sebe a své vlivné politické kumpány o třikrát šest (číslem tedy celkem 18) mega v eurech, vyjádřil jeho advokát i někteří další fanoušci korupce, nezměrné pohoršení nad tou justiční nestydatostí. Jsouce přesvědčeni že u odvolacího soudu bude ten právně nesmyslný trest zrušen. A sice proto, že prý nelze někoho odsoudit za požadování úplatku, když prý nebyla identifikována osoba, pro níž měl být tento úplatek vybírán.
Ergo, neexistuje-li konkrétně určená osoba, pro kterou má korupčník úplatek zprostředkovat, neexistuje ani skutek jako takový i když je z důkazů a okolností všem příčetným občanům dostatečně jasné, že se stal. Ano, pouze vědět, že někdo žádal a bral, holt, nestačí. Jsou požadovány i důkazy. Zde důkazy jsou, svědkové jsou, skutek se stal. Jen bývalý premiér a bývalý ministr obrany nebyli důkazně identifikováni. Má-li to stačit k popření všech existujících a předložených důkazů, je nejspíš něco špatně s těmi zákony.
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/144323-dalik-dostal-pet-let-za-korupci-na-miste-se-odvolal-kauza-tak-pokracuje/
Už proto, že žvejkneme-li týmiž zákony a paragrafy trochu víc doleva, najdeme opačně postavenou situaci. A sice touha po trestání a odsuzovaní bez potřeby řádného dokazování, posuzování, svědků a soudní procedury.
Současnému ministru spravedlnosti totiž stačí k trestání provinilce jen pouhý dojem. Osobní pocit pana ministra, že něčí osobní názory jsou homofobní a xenofobní je totiž nad všechny zákony.
http://domaci.ihned.cz/c1-65147080-soudce-na-internetu-urazel-migranty-gaye-i-romy-pelikan-chce-aby-skoncil?
Tolerovaná samolibost a svévole při výkonu ministerské funkce nyní u pana ministra vygradovala partyzánským rozhodnutím nevydat mezinárodně stíhanou osobu justici Spojených států, ale vyměnit jej za partičku pěti českých skautíků lovících bobříka blbosti v Libanonu.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/pelikan-nevydal-fajada-i-na-zaklade-zpravodajskych-informaci_371355.html

Rozhodně koukněte na tento rozhovor:

http://video.aktualne.cz/dvtv/kroupa-dalika-poslala-do-vezeni-topolankova-vypoved-na-zacat/r~ccbdf62aca8e11e5819a002590604f2e/

 
Napsat komentář

Posted by on Únor 13, 2016 in Uncategorized

 

Vlastnosti:

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: