RSS

Že voni to nečetli!

05 čvc

Angličani mě v pátek ráno velmi příjemně překvapili. Nedali se zblbnout strašením a vysmáli se vyhrožování. Vystoupení z Eurosojuzu si odhlasovali dokonce výraznější převahou, než se kdokoliv z profesionálních hadačů budoucnosti vůbec odvážil pomyslet. Pro eurohujery to muselo být děsné ráno. Také okamžitě začali metat hromy a blesky a líčit muka pekelná, jaká teď Británii čekají. Celé dva dny nás všechna ta pochybná individua, přisátá různými způsoby na unijní vemena, zkoušela skrze servilní média připravit na armagedon intergalaktických rozměrů. Česká televize zvala jednoho duchaprostého žvanila za druhým a všichni sborově lkali nad neštěstím pro Evropu, pro svět, pro lidstvo a zejména pro Británii. Dva dny se propadala britská libra, řítily ke dnu britské akcie, klesaly ceny anglických nemovitostí a chybělo už jen hlášení, že v Británii od pátku 24. června 2016 nevyšlo slunce a přestala fungovat gravitace. Vyšlo a nepřestala. A třetí pracovní den se uklidnili i burzovní spekulanti a libra začala posilovat a akcie zaznamenaly skokový nárůst.

Normálně uvažujícím lidem ale v pátek svitla naděje. Naděje, že by se politický odpad v Bruseli mohl poučit. Zpracovat si nějakou studii krizového vývoje a oním poučením alespoň lehce nabýt rozumu a přestat s budováním čtvrté říše. Ta naděje ovšem nevydržela ani pár hodin. Chování představitelů Únie nabralo zcela opačný směr. Namísto zkoumání příčin odporu lidí k jejich svazovému projektu, začalo opět vyhrožování, vymýšlení trestů a zejména urážky vůči těm „zlobivým“ voličům. Voliči jsou totiž kvalitní a moudří jen když rozhodnou tak, jak si papaláši přejí. Například když tyto papaláše dostanou svým hlasováním ke korytům.

Když ale voliči rozhodnou jinak a výsledek volby je v rozporu s představou politiků, jsou voliči najednou příliš hloupí, nekompetentní a nevzdělaní, aby mohli cokoliv rozhodnout. Unijní ouřadové, kteří se tak rádi rozplývají nad svojí demokratičností a tolerancí se pak o vrcholu demokratického procesu, jakým jsou volby a referenda, náhle vyjadřují jako o chybě, nepředloženosti, hlouposti a zejména nedůležitosti.

Záhy po referendu o Brexitu se dokonce v médiích pohotově objevila statistika hlasování podle věku a místa bydliště, manipulativně svým výkladem podněcující k mezigeneračnímu střetu a Londoncentrismu (podle vzoru  Pragocentrismus). To ti staří okradli mladé o skvělou budoucnost v EU! To ti blbí venkovani vytrhli vzdělanou londýnskou elitu země z Unijní prosperity! Někdo by těm machýrkům z londýnské  city a přivandrovalcům z kdejaké díry měl vysvětlit, že ten pracovitý zbytek země je ve skutečnosti živí, protože jejich příjmy z nanicovaté kancelářské pseudopráce nejsou žádnou reálnou hodnotou.

anglie 257Na demokratické demonstraci protestu proti výsledku demokratického referenda (sic!) se u této povýšenecké skupiny voličů /remainistů dokonce objevila hesla jako „staří bílí chcípněte!“ Asi nový druh evropské demokracie a občanské rovnosti.  L

A co na to unijní mocnáři? Od obvyklých  floskulí „více Evropy“ pokročili k nátlaku na okamžité přijetí evropských bonů ve státech, které dosud éčky neplatí a otevřeně začali plánovat vytvoření evropského superstátu.

Stejně jako král v pohádce Šíleně smutná princezna. Namísto vyřešení důvodu smutku své dcery, zakázal smích. Tak i unijní šlechta rozhodla, že problémy občanů Evropy vyřeší, když jim zakáže referenda, volby a pod hrozbou žaláře i vyjádřit nějaký vlastní názor.

Že voni tu pohádku, kde hrdina zlikviduje otravného vetřelce, aby v zemi zavládl klid a mír a všichni měli důvod k radosti, stejně jako táta šíleně smutný princezny král Dobromysl, nečetli!

 
Napsat komentář

Zasláno on 5 července, 2016 v NATO

 

Vlastnosti:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

 
%d blogerům se to líbí: