RSS

Lego v Olympii

09 čvc

Mají-li vaše dítka v oblibě LEGO, velmi dobře nyní uvažte návštěvu Olympie v Brně Modřicích. Právě na takové tam totiž v prostorách mezi ochůdky nyní narafičili silné lákadlo. Ať se hnete kudy chcete, narazíte na hory lega, metráky lega. Prostě Lego kam se podíváte ohrožuje rodinný rozpočet všech, kdož kouzlu této důmyslné dánské stavebnice podlehli.

june16 001 Z těch plastových barevných kousků jsou totiž složeny obří kusy kdečeho. U každé takové legosochy najdete informační tabulku o počtu kostiček, váze výsledného kusu a počtu hodin, které bylo na jejich seskládání potřeba. Počet lidí, kteří ty obříky vypiplali uveden není.

june16 010

june16 007june16 011

Samozřejmě je zde instalován i lapač dětiček -malá LEGO herna s dozorem Lego slečen, kde si kostičky, na rozdíl od těch vystavených obrfigur, může každý zájemce vlatnoručně ošahat a vyzkoušet. A to by bylo, abyste si pak nějakou skládačku nešli koupit!june16 020june16 021

june16 008Na panelech u figur najdete spoustu inforamcí o výrobě i historii této celosvětové hračky. Například, že LEGO je rodinnou dánskou společností s dlouholetou historií, která začala už v roce 1932, kdy truhlář Ole Kirk  Kristiansen začal vyrábět dřevěné hračky. Ovšem kostička LEGO a její originální způsob spojování byl v Kodani patentován až v roce 1958 ( -fíha, Lego je starší než já!). Postupně se nabídka skládacích možností rozšiřovala o varianty pro různé věkové a dovednostní kategorie. Lego Technic – stavebnice opatřené například i motorky s možností vytvářet  náročnější technické modely a pro mrňata zase vzniklo Lego Duplo, které má prvky o dvojnásobné velikosti, aby je děcka 3-5 letá mohla snadno uchopit a nesnadno cpát do pusy. june16 009Od roku 1979 se vyrábějí tematické sady a lze si tak sestavit scény a příběhy například z Hvězdných válek.june16 013

june16 023

Obliba stavebnice Lego umožnila i takové projekty, jako zábavní park Legoland otevřený pochopitelně v rodném městě Lega Billundu v roce 1968.  V roce 1996 jej následoval zábavný park v anglickém Windsoru a v roce 2002 Legoland v německém Guensburgu.

Firma překonala i obchodní potíže  v letech 2003-2004 a ve spolupráci s odborníky na výzkum dětské představivosti, tvořivosti a schopnosti učení nabízí stále překvapivější a dokonalejší stavebnice, které si mnohdy s chutí skládají i dospělí.

Že se LEGO stalo také předmětem vášní sběratelských je zřejmé.

Snad se tedy Legu bude dařit i nadále, protože kdo si hraje, nezlobí a kdo si hraje s Legem, nekrní.  😀

june16 022june16 024

 
komentářů 6

Posted by on Červenec 9, 2016 in CIA, Uncategorized

 

Vlastnosti:

6 responses to “Lego v Olympii

 1. jolana88

  Červenec 9, 2016 at 22:50

  🙂 A víte, že nešli? Navíc – co jsem tak postřehla – nešla většina těch, kteří se podobných výstav, co se tady v jednom nákupním centru opakují dost často (a bývaly i v Magoříně), zúčastňují. Už fakt otrávení rodiče (maminky zvlášť) čekají než jejich „objevitel“ laskavě vstane, jelikož hrací boxy jsou k dispozici takřka jednou do měsíce 😆 Při té poslední jsme měli možnost obdivovat i portréty „slavných“ (Lenon, Jakson..), u nichž uvedli i autory.

   
  • 747

   Červenec 12, 2016 at 12:30

   Nu, tak bude to asi různé. Někdo si pro nějakou malou skládačku zajde, někdo nazná, že má doma krámů dost. 😀

    
   • jolana88

    Červenec 13, 2016 at 21:55

    jj. Taky se u nás pár kousků zmíněné provenience najde 🙂 Jednou za čas – pokud syn projeví zájem (náhodou). Co si osobně cením – výdrž, kompaktibilitu.

     
    • 747

     Červenec 13, 2016 at 23:15

     Mě překvapilo jak vysoké ceny platí sběratelé za některé typy Lega, pokud je nepoškozené, v originální krabičce a neotevřené (ještě s plombou). Kdo se vyzná a uměl nakoupit ty správné sady, zhodnotil percentuálně vklad lépe, než kdyby nakoupil zlato, ropu nebo akcie.

      
     • jolana88

      Červenec 14, 2016 at 09:19

      Od té doby, kdy jsem zjistila, že lidi si rádi připlatí i za hifi a klimošku v rakvi – nedivím se (takřka) ničemu 😆 Stejné je to i s „figurkama“ hrdinů, časáky … Osobně to nechápu.

       
      • 747

       Červenec 14, 2016 at 11:22

       Že jo? Taky to nechápu, ale tož asi jsme moc „přízemní pragmatici“. 😀
       Teda klimoška a hi-fi v rakvi….. no, tak to je fakt nářez, to slyším prvně.

        

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: