RSS

Kuba lavičková

20 lis

Mentalita lidí žijích u teplých moří je vždy pozitivně poznamenána sluncem a pohodou. Źivot si dokážou užívat i ve skromných podmínkách a každou chvíli volna si vychutnají naplno.duben-16-338Určitým smybolem pohody  a slastného nicnedělání jsou pro mne lavičky a Kuba je krásných kousků lákajích ke příjemnému posezení s přáteli plná. Pár kousků, které by se určitě dobře  vyjímaly i na našich zahradách, dvorcích a ulicích, vám představím…duben-16-337 Zajímavé lavičky, křesílka i houpačky k usednutí zde nabízí restaurace a bary, ale také je najdete na soukromých zahradách, v městských parcích, v ulicích, na zastávkách…duben-16-409duben-16-165V jednom z parků Havany mají dokonce lavičku, na níž můžete posedět s Jeníčkem Lennonů.duben-16-170 Stejně jako Ernest Hemingway v hospodě, je i lavičkový John Lennon od láskyplných doteků turistů pěkně oleštěný a stejně jako na Ernesta se i na Jeníka chvílemi stojí rozdychtěná  fronta.  😉  Johnovy typické brýle nejsou součástí sochy. Údajně mu je každé ráno na nos nasadí jeden místní fanoušek a večer je zase pečlivě odnese. Jendu Lennona zde považují za symbol rebelství. Pro Kubánce je to prostě bojovník s americkým imperialismem a tedy vlastně skoro stejný revolucionář jako byl jejich milovaný Che nebo Fidel.duben-16-169 V ulicích Havany můžete nohám ulevit i na takovémto Picassovském kousku.duben-16-203duben-16-241

A chcete-li si kubánskou pohodu připomínat i doma, můžete si namísto suvenýrových pracholapek koupit takovouto umně štrykovanou houpačku.  (Cena je někde kolem 40 doláčů.)

 

 

 

Čekání na městský autobus můžete  trávit pod lampou nebo třeba sledovat místní dorost v parku.duben-16-299duben-16-296

 

 

 

 

 

 

 

 

duben-16-300

 

A aby bylo jasné, že tady to s železem vážně umí, na ulicích Varadera mají nejen krásné lavičky, ale také bytelné umělecké odpadkové koše.

 
Napsat komentář

Posted by on Listopad 20, 2016 in Uncategorized

 

Vlastnosti:

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

 
%d bloggers like this: